Media4U בניית אתרים 03.9415432
בניית אתריים
   גיליונות NPT
גליון אוגוסט 2009: קידום במנועי חיפוש
NetProTek
רשות השידור הטמיעה את מערכת הסקרים שלנו בערוצי המדיה - רדיו, טלויזיה ואינטרנט
רשות השידור
שיחה עם מומחה
לנוחיותכם ועזרתכם הקמנו מערכת צ"אט בה יבקרו מומחים מתחומים שונים שיענו על כל שאלה וייתנו טיפים שיעזרו לכם, השבוע הצ"אט יהיה בתחום השיווק באינטרנט.
יום: רביעי
תאריך: 12/08/09
שעה: 16:00 - 17:00
מומחה: גיא יורש, יורם כהן
האתר שלך מקודם ?
אני שמח לבשר לך על השקת המהדורה החדשה לגליון NPT NEWS.
בכל חודש אנו נשלח אליך גיליון אשר יעסוק בנושאים מקצועיים מתחום האינטרנט וייתן לך עצות וטיפים על איך להשתמש בצורה נכונה ויעילה במערכות הקיימות ברשותך.
אני מאמין שבעזרת המהדורה החדשה נוכל לסייע לך לקדם את חברתך ולשפר את הכנסותייך גם בתקופה כלכלית זאת.
כל מהדורה תצא עם דגש על נושא אחר שבו נביא אליך דוגמאות הצלחה מן השטח, שדרוגים טכנולוגים וטיפים לשימוש עצמי וקל.

קריאה מהנה,
ניר מילמן
מנכ"ל נטפרוטק
5 טיפים לקדם את אתרך במנועי החיפוש
NPT קיבצה עבורך 5 טיפים פשוטים לביצוע אשר יעזרו לך לקדם את האתר שלך בגוגל ובשאר מנועי החיפוש.
נתח בכלים החינמים של גוגל את אתרך. (Google web master tool, Google analytics).
הכנס לאתרך מילות / מונחי מפתח.
* מומלץ שכל מילות / מונחי המפתח לא יעברו את ה 3 מילים וההפרדה בינהם תעשה באמצעות קו אנכי " | ".
ערוך את התוכן באתרך כך שמילות / מונחי המפתח יחזרו על עצמם כמה פעמים.
* מומלץ כ 7% מן התוכן.
דאג לשתול קישורים מאתרים חיצוניים אל האתר שלך.
* מומלץ שטקסט הקישור יהיה מן מילות / מונחי המפתח.
השתמש בקישורים ממומנים של גוגל על מנת לחזק את מעמדך ומיקומך בדף התוצאות הראשון.
לקוחות ממליצים גימיקס - מתנות מודפסות וגימיקים לאירועים
לפני כחודש פניתי לנטפרוטק כדי שייבנו לי אתר אינטרנט, הסברתי לגיא (בחור מקסים שליווה אותי לאורך כל התהליך) שהכי חשוב לי שימצאו אותי בגוגל. גיא המליץ לי לקחת אתר על מערכת Blabla4u , לא ממש הבנתי מה זה אומר בהתחלה אבל אחרי שהאתר עלה לאויר הבנתי. Blabla4u קידמה אותי בגוגל בכל מילות החיפוש שרציתי ועוד הגעתי לתוצאות הראשונות בדפים הראשונים. שאר החברות שדיברתי איתם אמרו לי שייקח זמן עד שגוגל יסרוק אותי בפעם הראשונה (כמה חודשים) ושלקדם את האתר עולה עוד כסף, מסתבר שכל עיניין הקידום וחברות קידום האתרים הם המוסכניקים החדשים, אם אתה לא מבין הם ינצלו זאת. אני ממליץ בחום על המערכת המצויינת Blabla4u ויותר מזאת אני ממליץ בחום על חברת נטפרוטק בגלל השירות המצויין שקיבלתי מההתחלה, המאמץ שלהם להתאים לי בדיוק את מה שיהיה אידיאלי בשבילי וכמובן בגלל היושר והאמינות שהם פעלו לפיהם.
תודה תודה תודה.
גימיקס מתנות מודפסות
בברכה,
צוות גימיקס
ליצירת קשר ניתן להתקשר ל: 03-9415432 ונשמח לענות על כל שאלה
NetSurvey netmailer media4u mail2sms blabla4u 1800help
גיליון ינואר 2010 : השנה מוכרים יותר באינטרנט
NetProTek
לעשות משלוחה? הוספנו מאפיינים חדשים
להגדלת המכירות
 
אחרי מחקר של התנהגות הגולשים באתרי חנויות מקוונות, הגענו למסקנה שהמשלוח מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הרכישה, ויש רכישות רבות שמתפספסות בגלל המשלוח. לשם כך, פיתחנו את האפשרות לנהל חבילות באופן דומה למוצרים. מעכשיו מנהלי חנות יכולים לבחור מחירים שונים של משלוחים (או שבכלל איסוף) ולהתאים אותם למוצרים שונים. ככה אפשר לחסוך כסף ללקוחות ולהגדיל את המכירות לאתר.
 
 
 
 
בשבילי קניות באינטרנט הן:
* ברכישת מוצרים בסופר ועד למכוניות, אני כבר לא יוצא מהבית
* כשיש מחיר טוב אני קונה באינטרנט
* רק משווה מחירים, את האשראי אני שולף בחנות בלבד
* להסתובב בין חנויות בקניון זה הסם שלי – לא מחליף 
 
פייפאל צפויה להזניק את המסחר המקוון בישראל.
הכניסה של שירות התשלומים פייפאל לישראל תחזיר את האמון למסחר ברשת, ותהווה הזדמנות מדהימה לפתיחת הסחר המקוון עבור מוצרים ושירותים קטנים.
שלום {%first_name%} {%last_name%},

שנייה אחרי שרוקנו את בקבוקי השמפנייה כדי לציין את המעבר לעשור החדש, חשוב להתבונן אל העשור הקודם ולראות מה למדנו - כדי להתכונן טוב יותר לעשור הבא. מאז הקמנו את חברת נטפרוטק בתקופת הבועה העליזה, עברנו שתי תקופות של מיתון עולמי, ראינו מסביבנו הרבה חברות עולות כמו מטאורים ונעלמות מן הנוף באותה מהירות. ראינו טכנולוגיות שלרגע נראו כמו הדבר הבא ודעכו לאיטן, וליווינו מקרוב את רשת האינטרנט כשהיא הופכת מקבוצה מקרית של אתרי תוכן לרשת המקשרת בין אנשים בכל העולם, יוצרת קבוצות, ומשפיעה על חיי היום יום.

הדבר הראשון שלמדנו הוא לשמור על יציבות. לא להשתולל בתקופות של צמיחה ועל ידי כך לא לקפוא בתקופות של מיתון. החשוב הוא להמשיך לספק ללקוחות שירות ברמה גבוהה לכל אורך הדרך, ולצעוד כתף אל כתף עם ההתפתחות הטכנולוגית.

דבר נוסף שלמדנו הוא שהאינטרנט צומח דווקא בתקופות של מיתון. בכל פעם שניכרה האטה בשוק, מנהלי שיווק ומנהלי עסקים, חיפשו איך להימנע מהשקעה באפיקי פרסום יקרים באמצעות הדרך הקצרה ביותר ללקוחות. בכל פעם שזה קרה, התפתח שירות נוסף באינטרנט והפך לאמצעי שיווקי עיקרי. בהתחלה היו אלה אתרי האינטרנט של החברות שהפכו כלי חובה לכל חברה, לאחר מכן הפרסום בגוגל והניוזלטרים, וכיום אלה פייסבוק וטוויטר הצעירה. גם למדנו כי הראשונים שמאמצים את הטכנולוגיות החדשות הם אלה המקבלים את הערך הגבוהה ביותר משימוש בהם, לפני שכל היתר מבינים את ה"טריק".

באמצעות הניוזלטר הזה והבאים אחריו, אנו רוצים לשתף אתכם בידע שאנו צוברים מעבודה יומיומית בעולם האינטרנט, כדי שתוכלו להיות בין המאמצים המוקדמים.

אני רוצה להודות ללקוחותינו הוותיקים שהיו איתנו בעשור החולף, ולאחל לכל לקוחותינו וקוראינו עשור של צעידה בטוחה מול כל טובה והפתעה שתבוא.

שנת 2010 מוצלחת,

ניר מילמן

אסטרטגיה לחנות מקוונת: אמינות ומיקוד

חברות הקוסמטיקה היוקרתיות בעולם מוכרות את אותם מוצרים בדיוק תחת מותגים זולים יותר. זוהי אסטרטגיה וותיקה לפילוח מותגים והיא מתלבשת על האינטרנט כמו כפפה. מה האסטרטגיה שלך ל- 2010 ?
יותר ויותר אנשים פתוחים כיום לרכישות באינטרנט. פתיחת שירות התשלומים המקוון פייפאל לישראל, תהפוך בקרוב את הרכישה באינטרנט לקלה יותר ובטוחה ביותר עבור הקהל הרחב. השירות מגביר את הבטחון בהעברת כספים באינטרנט, ומבטיח כי התשלום מועבר רק בקבלת המוצר. חוסר בטחון בתשלום הוא אחד החסמים לרכישה באינטרנט בישראל. כיום, לפני שעולם הקניות המקוון בישראל הולך לפרוץ קדימה, זה הזמן לבסס חנות מקוונת ואסטרטגיה למכירות מקוונת.
אתר במוקד: מוכרים בעולם התחתון
הייתם קונים תחתוני גברים מעוצבים, עשויים מסיבי עץ, במחיר של למעלה מ- 120 שקלים ? רובנו לא. אבל היזם דוד אייר מצא את הנישה שלו והוא מבצע את המכירות באמצעות חנות מקוונת
לפני מספר חודשים, במהלך טיול פגשתי זוג מטיילים אוסטרלים. במהלך שיחה, בדרך אגב, הם סיפרו על "חוק המקלחת ב- 3 דקות" שנהוג באוסטרליה. זה הזמן שהם נוהגים להקציב לעצמם למקלחת, והם היו בטוחים שבישראל יש נוהג דומה. התביישתי להגיד להם שבקושי יש כאן חוק נגד שטיפת מכוניות בצינור (גם היטל המים עוד לא היה), ושיניתי נושא במהירות...
מבזק עדכון: הטרנד הלוהט של האינטרנט עכשיו באתר שלכם
NetProTek
מבזק עדכון  | 31/05/2010
שגעון הלייק בכל מקום

רק שבוע לאחר פתיחת האפשרות לשלב את ה"לייק" בכל אתר, נדמה שהכפתור מופיע בכל מקום.
 
פייסבוק דיווחה כי שבוע לאחר ההשקה כ- 50,000 אתרים שילבו את הכפתור בין העמודים שלהם.
 
אם לרגע נראה שזה טרנד לוהט שיחלוף, מסתבר שמדובר באסטרטגיה של פייסבוק להשתלט על הרשת ולהפוך למקור מידע לחדשות, תמונות, בידור ובכלל.
 
בכלכליסט הכתירו את ה"לייק" כמלך החדש של הפייסבוק, והקדישו לו כתבה רחבה שכדאי לקרוא.
 
ואיך יודעים שמשהו הוא באמת רציני - כשקמים לו חיקויים מגוכחים. כמו כפתור ה- DisLike הזה.
 
ולסיום. אם כבר לחצתם על כל לייק אפשרי. ויקטוריה סיקרטס יצאו במהדורה מוגבלת של תחתוני "לייק" שהם מחלקים בחינם לגולשים. 
hline
שלום,

nir millman

אנו שמחים לבשר על תוספת חדשה ולוהטת למערכת חנות וירטואלית.

 

שגעון ה"לייק" שוטף את הרשת.
מאז שפייסבוק מאפשרת לכל אתר להכניס את כפתור ה"לייק" המפורסם שלה עבור  כל כתבה, מוצר, פוסט,  או תמונה – כל גולש יכול בלחיצת כפתור לסמן שהוא "מחבב" משהו, ולשתף את כל החברים שלו בכך. אתרים חשובים כמו נענע וגלובס כבר אימצו את ה"לייק", וגם בלוגים ואתרים קטנים. ועכשיו גם בחנויות הוירטואליות של נטפרוטק.

 

באמצעות ה"לייק", החנות הוירטואלית שלכם הופכת בן לילה לחלק מרשת חברתית בינלאומית עצומה. אם לקוח אהב מוצר, הוא מתריע על כך לכל חבריו בלחיצת כפתור קטנה. אם הוא מצא אצלכם מבצע מטורף, מאות חבריו ידעו על כך באותו הרגע – והם כבר יכולים להפיץ את הבשורה למאות חברים נוספים.

 

לא רק שהחנות הוירטואלית שלך מצטרפת לרשת החברתית שכולם נמצאים בה, היא גם מקבלת בעצמה מאפיינים של רשת חברתית. אם לקוח נכנס לעמוד מוצר – הוא מייד יראה אילו חברים שלו עשו "לייק" לאותו מוצר. מדובר בקידום מכירות אוטומטי. מי לא ישמח לראות שחברים שלו אהבו את המוצר שהוא הולך לרכוש.

 

כבר עכשיו, אתם יכולים להיכנס למערכת החנות הוירטואלית שלכם ולראות שלצד כל מוצר מופיע כפתור ה"לייק". תלחצו עליו, שהחברים שלכם כבר ידעו אילו מוצרים קיימים באתר.

 

כרגיל בנטפרוטק, לא הסתפקנו רק במה שלכולם יש, והחלטנו לבדוק מה עוד אפשר להרוויח מזה. מעכשיו מערכת חנות וירטואלית שלכם גם תספק לכם סטטיסטיקה על הפעילות שמתבצעת סביב כפתור ה"לייק". אילו מוצרים הלקוחות שלכם אהבו ולגבי אילו  מוצרים הם החליטו לשתף מידע עם חברים. מדובר במידע חשוב ביותר, שיסייע לכם לנהל את החנות ולהתאים אותה לטעם הקהל.

 

אנחנו צועדים במהירות למבנה חדש של הרשת, ובמחלקת הפיתוח של נטפרוטק נמשיך לעקוב אחרי הטרנדים החמים ביותר, ונספק לכם פתרונות איכותיים. 
 
תמיד כאן לרשותכם..
ניר מילמן
עקבו אחרינו בטוויטר
 
 
vline

לייק, ההזדמנות למכור יותר

 

 
הרבה פעמים תגלו שלפני שהאתר שלכם מופיע בגוגל, מופיעים אתרים הרבה פחות רלוונטיים למחפש.   
 
כפתור הלייק משנה את מאזן הכוחות באינטרנט.
 
כפתור הלייק הופך את פייסבוק למקור מידע חשוב עבור אנשים, בדיוק כמו גוגל.
 
ככל שיותר אנשים ילחצו על כפתור ה"לייק" וישתפו חברים שלהם, כך פייסבוק תהפוך למקור מידע חשוב יותר.
במקום להיכנס ל- YNET או לאתר חדשות אחר, תיכנסו לפייסבוק, ותראו מה החברים שלכם המליצו עליו. סביר להניח שהחברים שלכם אוהבים דברים הדומים למה שאתם אוהבים. אם חברה שלכם אוהבת לעשות קניות, היא כנראה תמליץ על מבצעים ובגדים חדשים שהיא מוצאת, וחברה אחרת שאיתה אתם מדברים על סרטים, תמליץ על ההסרט החם האחרון שראתה. וכך מתקבל תמהיל של מידע מסוגים שונים, שמותאם בצורה הטובה ביותר אליכם..
 
המלצה אחת שווה מאות חשיפות בגוגל
עבור מנהלים של חנות וירטואלית, מדובר בכך שגולשים בעלי אמינות ממליצים על האתר שלך מול אנשים בעלי תחומי עניין דומים. כבר לא צריך להיאבק על מקום טוב מתוך 10 תוצאות ראשונות בגוגל, צריך רק למצוא את הממליצים המתאימים לך, מתוך קהל של מאות אלפי אנשים.
 
נניח שאתה מוכר אופנת ביגוד יוקרתית לילדים. מספיק שמספר מצומצם של אמהות יגיעו לאתר שלך, וילחצו על לייק. ההמלצה שלהן תגיע לחברות שלהן, שסביר להניח שהן מאותה שכבה סוציאלית, באותו ממוצע גיל, וייתכן מאוד שהן אמהות לילדים באותו הגן.
 
כפתור הלייק באתרהופך את הגולש למשווק הטוב ביותר שלך. הלחיצה על הכפתור הופכת את הגולש לממליץ הלוקח אחריות על המוצר. זהו ממליץ אמין ביותר, שחבריו הקרובים סומכים עליו.
 
זו הזדמנות משמעותית לחנויות קטנות בעלות קהל משתמשים ייחודי, להיחשף מול קהל דומה.
כמובן שגם לאתרים גדולים יש כאן יתרון גדול, אך ההשפעה יותר קטנה.
 
לכן זה הזמן להתחיל וללמוד - מתי גולשים לוחצים על לייק, עבור אילו מוצרים, תחת אילו כותרות, האם הם אוהבים מבצעים או שהם אוהבים אטרקציות אחרות. ברגע שעליתם על תבנית חדשה, תשכפלו אותה למוצרים ואתרים נוספים שלכם.
 
 
vline get your ecommarce vline
Very Fashio.net - גיליון מכירות האופנה של נטפרוטק
NetProTek
גיליון 5 | 10/05/2010

תוצאות סקר האופנה Very Fashio.net

בחודש האחרון הפצנו באינטרנט סקר שנועד לבחון את פעילות רכישות האופנה של הגולשים הישראליים. התוצאות מראות על גישה חיובית מאוד לגבי רכישות מקוונות. רק 31% מהמשיבים ציינו כי לא רכשו דבר באינטרנט בתחום האופנה.

רוב הרכישות של הגולשים הם בתחום האקססוריז, ובעיקר תיקים אשר זוכים לפופלאריות רבה, כנראה מכיוון שאינם דורשים התאמה של מידה. למרות זאת, גם החולצות זוכות לאחוזי רכישה גבוהים בין הרוכשים. ניתן גם לציין את ההצלחה של איפור ובשמים, על אף שהם אינם מוצרי  "אופנה" מובהקים..

המשתתפים בסקר נהנים להתגאות במציאות שרכשו באתרים שונים, ביניהם צעיף של פראדה ב"סייל" במחיר של 1.44 דולר, נעלי אוקספורד באתר אסוס ב- 15 פאונד. קיבלנו גם סימנים לכך שרכישת הלבשה תחתונה הופכת לפופולארית מאוד באינטרנט, ואפשר להניח שקיימת  נוחות בהזמנתה דרך האינטרנט. השם ויקטוריה סיקרטס חזר על עצמו מספר פעמים בהקשר זה, ונראה שזהו מותג חזק בקרב הגולשות.

23% מהמשתתפים ציינו כי הם קוראים של בלוגים ופורומים, ו- 16% ציינו כי הם עוקבים באינטרנט אחר מותגים וקטלוגים, כש- 7% עוקבים אחריהם בפייסבוק.

בנושא הכספי – הרוב (35%) ציינו כי הם מוציאים בין 200 ל – 500 שקל בחודש על אופנה, כש- 10% ציינו כי הם מוציאים מעל ל- 1000 שקל.
 
 
hline
 

nir millman

 
נכון, הישראלים חשדנים. נכון, ההיצע באינטרנט לא גדול. למרות זאת, ואולי בגלל זה, מכירת אופנה ברשת העולמית והישראלית מהוות הזדמנות עצומה לכל יזם, מעצב או בעל פעילות בתחום האופנה - זה הזמן לתפוס את הטרנד בתחילתו בישראל ולהיחשף לפוטנציאל הקיים בעולם. אנו מביאים לכם מבט על שוק מכירות האופנה הישראלי והעולמי, ואולי תצאו עם רעיון יזמי חדש. 

צוות נטפרוטק, שמח לעמוד לרשותכם, לייעץ ולסייע בכל הנוגע להקמת חנות אופנה וירטואלית באינטרנט: fashion.netprotek.com

ניר מילמן
עקבו אחרינו בטוויטר
 
 
vline

שבדיה זה לא כאן

ז´נט תובל, שעלתה לארץ לפני כשנתיים  משבדיה מספרת כי מעט לאחר הגעתה לישראל, ניסתה כהרגלה להזמין בגדים דרך אתר H&M. היא התאכזבה לגלות כי אפשרות המשלוחים לישראל חסומה. לאחרונה, לאחר שענקית הביגוד פתחה סניף בישראל, היא פנתה למוקד השירות של החברה כדי לבדוק האם אפשרות המשלוחים נפתחה, וגילתה שעדיין לא ניתן לעשות זאת".
עבורה, כמו תושבים רבים באירופה ובארה"ב, רכישה של אופנה דרך האינטרנט היא דבר שבשגרה.

"H&M מוציאה בכל עונה קטלוג של כל המוצרים שמזכיר את הקטלוג של איקאה", מספרת ז´נט. "רואים מלא דוגמניות עם כל מגוון הבגדים. פשוט בוחרים מה שרוצים ולאחר מכן מזמינים בטופס בדואר או באתר האינטרנט. תוך שבועיים אפשר להחזיר את הבגדים ולקבל החזר כספי, או שהתשלום מתבצע רק על פי מה שבחרת לשמור - אחרי שבועיים בערך מיום קבלת ההזמנה",

למי שרגיל לרכוש בדרך זו מוצא בהם יתרונות משמעותיים. "זה נורא נוח. במקום להסתובב בחנויות מלאות אנשים, להמתין בתור לתא ההלבשה הצפוף, ולגלות שהמידה שרצית לא נמצאת, אז מודדים בשקט בבית, כשיש זמן לחשוב ולהתלבט", אומרת ז´נט ומוסיפה כי ייתכן מאוד כי בהזמנה מאתר אינטרנט היא מרשה לעצמה להזמין דברים שלא הייתה מכניסה איתה לתא המדידה, וכי אחרי שהבגד נמצא אצלה בבית, לפעמים מתוך עצלות יש סבירות שהבגד כבר יישאר, גם אם הוא לא בדיוק מה שציפתה לו.
 
 
הנתונים מספרים הכל
 
אם לוקחים בחשבון כי בישראל אנו נמצאים בממוצע כשנתיים מאחורי ארה"ב בכל הנוגע למגמות באנטרנט, אפשר בהחלט להסיק שעכשיו מגמת הרכישות באינטרנט צריכה לתפוס תאוצה. בעיקר עם הכניסה הצפויה של אמצעי תשלום בטוחים כמו סלולר ופייפאל.
 
 
לפי חברת המחקר נילסן המגזר החם ביותר בארה"ב בקניות באינטרנט הוא תחום הביגוד אשר כולל הנעלה ומכירת אקססוריז. מכירות המגזר עבור את קו ה- 27 מיליארד בשנה שעברה. מדובר בקפיצה של 17 אחוז מ- 2008. גם באירופה מכירות אופנה באינטרנט מובילות את המסחר האלקטרוני לצד מכירות ספרים וכרטיסים לאירועים. לפי חברת המחקר, רכישה באינטרנט הפכה לפעולה של הצרכן הממוצע, כשיותר ממחצית מהרוכשים המקוונים באירופה אומרים כי הם מוצאים באינטרנט דברי שהם אינם יכולים למצוא במקומות אחרים.

 

הנתונים האלה מראים כי עבור כל מעצב המאמין במותג שלו, עומדת ההזדמנות למכור מעבר לים. המסחר האלקטרוני מאפשר להגיע לקהלים עצומים בלי להשקיע בערוצי הפצה, משלוחים יקרים של מלאי, הקמת חנויות ועוד. הערוץ הישיר אל לקוחות בעולם רק מחפשים דברים חדשים ומעניינים, מאפשר לבדוק את המים הבינלאומיים ללא סיכון. כתבה בישראל היום על כך שייצוא האופנה הישראלי מתחיל לתפוס תאוצה – רק מחזקת את התפיסה שהעולם המקוון רק מחכה.
 
vline get your ecommarce vline
לתפוס את המגמה כבר בהתחלה - להרוויח מראשוניות בשוק
בישראל לעומת ארה"ב, אנו נמצאים בשלבים הראשונים של הצמיחה. אורי סלע רואה מה קורה באתר המצליח שלה, ומסיקה מסקנות.

קטלוג של אירית באתר Where2wearאורי סלע, המקימה של אתר where2were, אשר מהווה חלון ראווה לכל הקולקציות בשוק המקומי,  אומרת כי: "הצרכן הישראלי הוא יותר חושש מרכישות מאשר הצרכן בחו"ל, את זה אנחנו יודעים ועוקבים אחרי זה. קיימת מגמה של יותר פתיחות יותר וכן מתבצע איזשהו שינוי של רכישות. אבל הדרך עדיין ארוכה לפי מה שאנחנו חשים".

מה גורם לפער הזה? אורי אומרת כי: "זה ביצה ותרנגולת, מכיוון שיש ידיעה שהצרכן חושש לרכוש הרבה חברות לא מציעות למכור. דבר גורר דבר. המחסום יפרץ מצד מי שמציע את מרכולתו. אם אתרי האופנה או הקניונים הוירטואליים ינועו קצת יותר באגרסיביות זה יניע את הקונים. חברה כמו קסטרו, חברות ישראליות גדולות, אם יעשו את הצעד, אם מותג אהוד כמו קסטרו יכול לסחוף אחריו, אפילו יותר מ- H&M".

האתר של אורי מצביע על ההזדמנות שקיימת בשוק. האתר שלה מושך קהל בגילאי 25 עד 45, אבל רוב המסה הן גולשות בגילאי 28-37, אשר מגיעות לבדוק מהן הקולקציות העדכניות, מה המחירים ואיפה אפשר לרכוש דברים. "הקהל כיום אוהב להסתכל אתה רואה את נתיבי הגלישה, והוא מסתכל על המון פריטים. ולמעשה עושה את כל המסלול עד לקופה, מלבד הרכישה. הנתונים באופן כללי לגבי רכישות באינטרט לא תואמים בכלל את הפוטנציאל שאנו רואים באתר לפי הפעילות עד לנקודת הרכישה. האתר מציע כיום את כל המידע עד לשלב הרכישה, בהמשך כשנרגיש את הדופק, נכניס אפשרות כזאת".

המדריכה לקניות בגלקסיה
מאחורי נעלולה (http://nalula.blogspot.com), אחד מהבלוגים הפופלאריים לתחום האופנה עומדת שרון, שמהווה גורו מקומי לנושא הרכישות באינטרנט. חושבים על למכור באינטרנט - תשמעו מה יש לה להגיד...

ספרי קצת על עצמך ועל הבלוג...

שרון, 28, מנהלת בית תוכנה, בלוגרית נעליים, אקססוריז ושופינג, עוסקת בסוציולוגיה של הצרכנות במסגרת אקדמית (תואר שני בת"א, במסלול לדוקטורט), בת זוג למר פולני, דודה מסורה לשניים, בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת ת"א, תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה, תואר שני במנע"ס ממכללה כלשהי.

הבלוג החל כבלוג נעליים, אחר כך השתעממתי והצטרפו גם אקססוריז, פוסטים אקראיים על אקטואליה, מעט פוסטים אישיים ומדריך רציני של כמה פוסטים לרכישות באיביי, וכן מדור קבוע למדי של אתרים מומלצים ששולחים מוצרים אטרקטיביים לארץ, בד"כ אתרים מחו"ל. קיים גם מדור קבוע למדי של ראיונות עם אנשים מעניינים שנקרא "מדברים אופנה עם". כמו כן בעלת בלוג בשמים בשם בושמולוגית, שבו כותבות לא מעט בלוגריות אחרות. אנו כותבות בו ביקורות בשמים, ומקוות לפתח סביבו קהילה נרחבת של חובבי (ובעיקר חובבות) בישום.

ספרי קצת על הקהילה שסביב הבלוג שלך ?

בחודשים האחרונים מדובר בכ-700 איש ליום בממוצע, לאחרונה קפצתי עוד קצת בגלל הבום של H&M. אני לא מאוד מכירה את הקהילה אבל יכולה להניח שהוא פונה לקהל רחב למדי, מבחורות צעירות (15, 16) ועד נשים בנות 30+ ומעלה שנהנות לראות ולדסקס נעליים. בסך הכל. יש פינה קבועה לגברים, כך שגם גברים מגיעים, אבל הרבה פחות.

האם את ממליצה לאנשים לרכוש אופנה באינטרנט ?

מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד תלוי. יש דברים שקל יחסית לרכוש באינטרנט, כמו חזיות (מודדים, מעתיקים מספר דגם, ירן ומידה - ומזמינים בהרבה פחות). בחורות רזות יחסית יכולות לרכוש די בקלות מאתרים שונים גם במזרח הרחוק פריטי הלבשה שונים כי הן מתאימות למידות הקטנות. במידות גדולות זו בעיה, טבלאות המידה לא תמיד מספקות די מידע. העמדה שלי היא שחולצות קל יותר, יחסית, לרכוש ברשת ביחס למכנסיים/חצאיות. למרות שנשים עם חזה גדול במיוחד או זרועות עבות ודאי יחלקו עליי. גבוהות יתקשו לקנות שמלות מהמזרח הרחוק, שוב בגלל נושא המידות. אקססוריז אין בעיה לקנות ברשת, נעליים אני לא ממליצה אף פעם לקנות ברשת כי אין לדעת אם תוכלי לצעוד עליהן. נעליים הן פריט קלאסי שהמידה, האימום והעקב מאוד קריטיים, שלא לדבר על בעיות הגב שאת קונה עם זוג הנעליים לא מתאים. הרכישה, ואיתה סכומי הכסף ששילמת, עלולים לרדת לטמיון. אגב, לדעתי לגברים קל יותר לקנות בגדים אונליין, פחות סוגי מבנה גוף.

מה ימשוך במוצר מסוים באינטרנט ?

הרבה דברים שקשורים לחווית הרכישה: פלטפורמת רכישה נוחה, אתר קריא, מחיר ברור ובלי אותיות קטנות, משלוח נוח, תמונות ברורות, טבלת מידות מסוימת אם מדובר בבגדים וכו´. ומעבר לזה, כמובן, מחיר אטרקטיבי, עיצוב נאה ואיכות טובה.

האם אפשר לשים את האצבע על נקודות כשל בתהליך המכירה ?

מיעוט אפשרויות תשלום, אי תגובה למיילים, אתר לא נוח, כפתורים קטנים או גדולים מדי, תמונות לא ברורות, הוראות הפעלה מסובכות לאתר וכו´. אנשים עוצרים שנייה לפני התשלום ועושים חושבים. אם תהליך התשלום לא חלק ומאפשר לפלחי אוכלוסיה שונים להרגיע את החששות - לא תהיה רכישה. מחירי משלוח גבוהים הם חיסרון רציני.

איך את רואה את האינטרנט הישראלי כזירת מסחר מקוונת לתחום האופנה ?

עצוב מאוד!!! אין מכירה באף אחד מאתרי הרשתות הגדולות: קסטרו, רנואר, פוקס ואפילו מתאים לי - שהתחילו לייצר פלטפורמה כזו אבל באמצע מישהו נרדם והם שכחו. האתר של קסטרו מרגיז במיוחד מכיוון שהכל כבר מסודר בצורה קטלוגית נאה - למה לא לצרף כפתור "קנה כעת" קטן לכל העניין? אצל רנואר זה קטלוג מייגע ופלאשי לפרקים. אמריקן אפרל, ניין ווסט ואלדו לא טרחו ליצור אתר מיוחד לישראל אעפ"י שבאתרים שלהם בארה"ב כן יש פלטפורמת מכירה. למה, באמת? טו גו ונעלי מרקו הם קטלוגים מקוונים ומעיקים גם כן. יש תחושה קשה של העדר מודעות לרכישות אונליין, וזאת בשעה שהעולם הופך לכפר גלובלי, ישראליות מזמינות לא מעט גם מאיביי וגם מאתרים זרים בכלל ומתמודדות לא אחת עם המכס הישראלי ותעריפי המשלוח הגבוהים.

האם יש אתר של מותג או חנות בישראל שאת רואה כמוצלח ?

בוודאי. היינס (s-wear) עם אתר מסודר ביותר לרכישת מוצריהם. גם לפראו בלאו יש אתר מכירה נחמד, אבל למצער המחיר באזור ה"סייל" באתר עולה בהדרגה, וחבל.

 
 
 
גיליון NPT אפריל 2010 - מה נסגר עם הטוויטר הזה
NetProTek
גיליון 4 | 13/04/2010
5 דקות עם: ענת אלגזי
מנהלת פיתוח

חשוב לנו להכיר את הלקוחות שלנו קצת מעבר לטיפול השוטף באתרים ובאפליקציות. לשם כך אנחנו עושים את הצעד הראשון, ומציגים את עצמנו קצת מעבר לאתר שלנו... והפעם שלפנו את ענת אלגזי מנהלת הפיתוח שלנו, לשיחה קצרה.

ענת היא האחת שמכירה באופן אישי כל שורת קוד שאחראית לפתרונות שלנו. יש כאלה שחושדים שהיא קוראת קוד של אתרי אינטרנט לפני השינה. היא מכחישה באופן גורף.

מה את כן קוראת ?

אוהבת מאוד ספרי מתח, ובמיוחד ספרים של הארלן קובן – קראתי כמעט את כולם.

רק מעטים בחברה זוכרים איך הגעת להיות מנהלת הפיתוח

הגעתי לפני 10 שנים כמתכנתת וגרפיקאית, כשכל החברה הייתה רק שני אנשים. התפתחתי יחד עם החברה. למדתי שפות תכנות ופיתוח אפליקציות בעצמי, תוך כדי עבודה, ועם הגידול בחברה הפכתי למנהלת הפיתוח.

מה ההישג שאת הכי גאה בו במהלך העבודה ?

האמת היא שמדובר במשהו אישי יותר – אני רואה הישג ביכולת לטפח קריירה במקביל לגידול של שלושה ילדים – היום בגילאי עשר, שבע והקטנה בת ארבע. זה הופך את הימים למאתגרים וארוכים יותר, אבל זה כיף.

ובתחום המקצועי ?

אין משהו ספציפי שאני יכולה להצביע עליו. אני מאוד נהנית לקבל פידבקים מלקוחות מרוצים שקיבלו פתרון איכותי, יצירתי, המלווה בסבלנות וחיוך לכל אורך הדרך.

בלי שאף אחד ישמע, חשבת פעם על מסלול עבודה אחר ?

אם ממש ללכת רחוק, הייתי רוצה הולכת להיות בלשית במשטרה. לנסות לרדת לפרטים הקטנים בזירת הפשע, לפתור תעלומות ולתפוס פושעים.

תחביבים יש ?

חובבת סנוקר. כבר שנים יש את המועדון הקבוע שלי בכפר סבא, "ספוט", שאני משתדלת להגיע אליו לפחות פעם בחודש.

  
hline
 

nir millman

האינטרנט הופך למקום צפוף וסוער. גוגל מתחילה להראות סימנים של פחד מפייסבוק וטוויטר, מיקרוסופט מתחילה להשיב מלחמה עם מנוע החיפוש "בינג" שלה, פייסבוק משנה את פניה בכל חודשיים, ורק טוויטר ממשיכה לא לעשות יותר מידי ולהצליח.
 
 אחת מהידיעות המעניינות בכל המאבק הזה הייתה על כך שפייסבוק דורשת הכרה בפטנט שהגישה בנוגע ל "ניוז פיד" - עדכונים של גולשים ברשתות חברתיות. אם היא תצליח בבקשה הזאת, גוגל וטוויטר יהיו בבעיה גדולה.
 
כמאמר דן מנו מהישרדות 1: "זה טוב לנו". ככל שהשוק הופך לצפוף יותר, הכלים משתכללים מהר יותר, יותר אנשים משתמשים בהם, וקהל הלקוחות הפוטנציאלי באינטרנט  גדל במהירות. מי שמחזיק באתרים טובים, מוצלחים וממוקדים מרוויח עוד יותר. בנטפרוטק אנחנו עובדים בלי הפסקה על התאמה של פתרונות השיווק למציאות הדינמית הזאת, כדי לספק לכם את היתרון על אתרים אחרים. 
ניר מילמן
עקבו אחרינו בטוויטר
 
 
vline

טוויטר - מה מצייץ ?

לא היה שירות או אתר באינטרנט שמשך יותר כותרות מאשר טוויטר. ההצלחה של שירות פשוט כל כך שמשך מיליוני אנשים לתאר את מה שהם עושים או חושבים ב- 140 תווים – הצליחה להרים גבה גם בקרב שועלי אינטרנט ותיקים. בעקבות הצלחת השירות, בשנה האחרונה שמענו שאלות כגון – האם זהו הסוף של הכתיבה ? האם כל השיחות בינינו יהיו מהיום במשפטים מתומצתים ?

 

בארץ, לפי כל הסימנים, השירות לא נכנס לשימוש בקרב הקהל הרחב.למרות זאת, כדאי  לבחון את השירות, ולבדוק האם הוא מתאים לצרכים הארגון שלך...   המשך קריאה >>

vline get your ecommarce vline

האור של טייכמן

 
את האור של גיל טייכמן אתם מכירים היטב, הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות בישראל וניתן לראות אותו בכל מקום בארץ - באירועים לאומיים, בטלוויזיה, בפסטיבלים, בהופעות, על בניינים ומוסדות ציבור, באירועים עסקיים ובאירועים פרטיים.
אצל גיל טייכמן יודעים את החשיבות של כיוון ספוט למקום ההתרחשות העיקרי, והם מיישמים את זה גם באינטרנט. בכל חודש אריק אקוניס, גרפיקאי החברה, שולח לכ- 4,000 אנשי קשר של החברה דיוור אלקטרוני המציג את האירועים האחרונים בהם יצרה החברה את האור הנכון.
  
מדובר בשימוש מצוין בניוזלטר לצורך חיזוק הקשר עם הלקוחות. ניוזלטר צבעוני, ישיר, ברור, שמזכיר לכולם מי החברה שמובילה את התאורה בכל האירועים החשובים שהיו החודש בישראל.
"אנחנו מאוד מרוצים מפעילות הדיוור. בכל פעם שאנו מוציאים ניוזלטר אנו רואים עליה משמעותית בכניסות לאתר. מדובר באפיק פרסום מוצלח מאוד שיוצר תגובות ופעילות" סיפר לנו אריק.
 
לצפיה בניוזלטר של טייכמן: http://www.gil-teichman.com/hebrew/Article.aspx?Item=852&Section=0
גיליון פברואר 2010: פתרונות שיווק למציאות דינמי - רשתות חברתיות
NetProTek
גיליון 3 | 22/02/2010

NetProTek קיבלה את תו אמון הציבור

 

 


הקופונים תופסים תאוצה בחנות הוירטואלית

לא כל מה שעובד באמריקה יעבוד גם אצלנו, אבל לפעמים מה שצריך זה התאמה של הרעיון לטעם של הלקוח הישראלי.

לדוגמא: קופונים.

דוח שפורסם על ידי אתר הקופונים האמריקאי עם השם הלא מפתיע Coupons.com, מדווח כי חל גידול של יותר מ- 179 אחוז בשימוש בקופונים מקוונים במהלך 2009, בעוד הגידול בשימוש בקופונים מודפסים גדל רק ב- 16 אחוז.

vline
hline
שלום {%first_name%} {%last_name%},

nir millman

האינטרנט הופך למקום צפוף וסוער. גוגל מתחילה להראות סימנים של פחד מפייסבוק וטוויטר, מיקרוסופט מתחילה להשיב מלחמה עם מנוע החיפוש "בינג" שלה, פייסבוק משנה את פניה בכל חודשיים, ורק טוויטר ממשיכה לא לעשות יותר מידי ולהצליח. אחת מהידיעות המעניינות בכל המאבק הזה הייתה על כך שפייסבוק דורשת הכרה בבקשת פטנט שהגישה לגבי "ניוז פיד" - עדכונים של גולשים ברשתות חברתיות. אם היא תצליח בבקשה הזאת, גוגל וטוויטר יהיו בבעיה גדולה, וכך כל מי שירצה להקים רשת חברתית משמעותית.
 
כמאמר דן מנו מהישרדות 1: "זה טוב לנו". ככל שהשוק הופך לצפוף יותר, הכלים משתכללים מהר יותר, יותר אנשים משתמשים בהם, ובסופו קהל הלקוחות הפוטנציאלי גדל עבור כל מי שמחזיק אתר באינטרנט. ומי שמחזיק באתרים טובים, מוצלחים וממוקדים מרוויח עוד יותר.
בנטפרוטק אנחנו עובדים בלי הפסקה על התאמה של פתרונות השיווק למציאות הדינמית הזאת, כדי לספק לכם את היתרון על אתרים אחרים.
 
ניר מילמן
עקבו אחרינו בטוויטר
 
 
vline
Perfect Pat zzz
vline

טוויטר - מה מצייץ ?

לא היה שירות או אתר באינטרנט שמשך יותר כותרות מאשר טוויטר. ההצלחה של שירות פשוט כל כך שמשך מיליוני אנשים לתאר את מה שהם עושים או חושבים ב- 140 תווים – הצליחה להרים גבה גם בקרב שועלי אינטרנט ותיקים. בעקבות הצלחת השירות, בשנה האחרונה שמענו שאלות כגון – האם זהו הסוף של הכתיבה ? האם כל השיחות בינינו יהיו מהיום במשפטים מתומצתים ?

 

בארץ, לפי כל הסימנים, השירות לא נכנס לשימוש בקרב הקהל הרחב. ואם השירות עבר את השיא, אולי כדאי לחכות עם השקעה בערוץ שיווק בערוץ זה. באופן כללי כדאי לבחון את השירות, ולבדוק האם הוא מתאים לצרכים הארגון שלך...   המשך קריאה >>

vline get your ecommarce vline

האור של טייכמן

 

את האור של גיל טייכמן אתם מכירים היטב, הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות בישראל וניתן לראות אותו בכל מקום בארץ - באירועים לאומיים, בטלוויזיה, בפסטיבלים, בהופעות, על בניינים ומוסדות ציבור, באירועים עסקיים ובאירועים פרטיים.

 

אצל גיל טייכמן יודעים את החשיבות של כיוון ספוט למקום ההתרחשות העיקרי, והם מיישמים את זה גם באינטרנט. בכל חודש אריק אקוניס, גרפיקאי החברה, שולח לכ- 4,000 אנשי קשר של החברה דיוור אלקטרוני המציג את האירועים האחרונים בהם יצרה החברה את האור הנכון.

 

מדובר בשימוש מצוין בניוזלטר לצורך חיזוק הקשר עם הלקוחות. ניוזלטר צבעוני, ישיר, ברור, שמזכיר לכולם מי החברה שמובילה את התאורה בכל האירועים החשובים שהיו החודש בישראל.

 

"אנחנו מאוד מרוצים מפעילות הדיוור. בכל פעם שאנו מוציאים ניוזלטר אנו רואים עליה משמעותית בכניסות לאתר. מדובר באפיק פרסום מוצלח מאוד שיוצר תגובות ופעילות" סיפר לנו אריק.
 
לצפיה בניוזלטר של טייכמן: http://www.gil-teichman.com/hebrew/Article.aspx?Item=852&Section=0